پاورپوینت کار درمانی

دسته بندي : عمومی » سایر
دانلود پاورپوینت با موضوع کار درمانی،
در قالب ppt و در 35 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:


فهرست
مقدمه
تعريف
نگاهي به تاريخچه در جهان و ايران
تفاوت كاردرماني با فيزيوتراپي
تفاوت كاردرماني با روانشناسي
محيط كاري
وظايف
چه كساني تحت كاردرماني قرار ميگيرند
وضعيت در ايران و جهان
اهداف

بخشی از متن پاورپوینت:
مقدمه
کار درمانگرها به مردم کمک می‌کنند تا توانایی‌هایشان را برای انجام کارهای روزمره و در محیط کاری افزایش دهند. آنها بر روی افرادی که از لحاظ ذهنی ، فیزیکی ، رشدی یا روانی ناتوانی دارند، کار می‌کنند و عملکرد دستگاه حرکتی و قدرت تفکر و نتیجه‌گیری آنها را بالا می‌برند. هدف کار درمانگرها کمک به بیماران برای داشتن یک زندگی مستقل ، سازنده و لذت بخش می‌باشد.
تعريف رشته :
کاردرمانی   (Occupational therapy )
از دو واژه Occupational به معنی حرفه ، شغل یا پیشه و therapy  به معنی درمان، معالجه تشکیل شده  است  که استفاده  درمانی  از کارها  و  فعا لیت های روزمره  زندگی  برای  افراد و گروه ها با هدف تسهیل مشارکت  آن ها در نقش های زندگی و موقعیت های  منزل، مدرسه ، محیط کار و اجتماع است .
نگاهی به تاریخچه کاردرمانی  در جهان
اگرچه کار درمانی رشته نسبتا جدیدی ومربوط به اوایل قرن بیستم است اما این نگرش که کار و فعالیت هدفمند تاثیر مستقیمی در سلامت افراد دارد به هزاران سال قبل برمیگردد. در واقع میتوان گفت که تاریخچه کاردرمانی روایت پیدایش درک علمی از کار و فعالیت هدفمند میباشد.
احتمالا اولین نگرش درمانی به کار وفعالیت در میان مصریان باستان شکل گرفته است. اما اسناد تاریخی نشان از این دارد که استفاده از کار به عنوان ابزاری برای بهبود در درمان جنون (که اکنون اختلالت روانی نامیده میشود)  بوده است. مثلا توماس ویلیس مبدع کلمه نورولوژی تاثیر کار را در درمان جنون ذکر کرده است . این نگرش تا اوایل قرن نوزدهم پا برجا بود وبه صورت پراکنده مورد استفاده قرار میگرفت.

دسته بندی: عمومی » سایر

تعداد مشاهده: 546 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: ppt

تعداد صفحات: 35

حجم فایل:11,847 کیلوبایت

 قیمت: 25,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    در قالب ppt و در 35 اسلاید، قابل ویرایش.